בלוג

פעם אחת ולתמיד- למה אנשים משקרים?

השבוע סיפרה לי מתאמנת שיצאה לדייט וחטפה את שוק חייה- היא חשבה שהיא יוצאת לדייט עם גבר שנראה טוב, עם שיער על הראש, חטוב ובעל זקיפות קומה, בפועל עמד לפניה איש שבשום אופן לא נראה קרוב או מזכיר אפילו משהו מהתמונות שלו- הוא נראה מבוגר בהרבה, קרח ועם כרס ענקית.
תחושת האכזבה, הפגיעה והתרמית הייתה כה גדולה שיצרה חוסר אמון כללי.

קראי עוד»

אני בפרק א', הוא בפרק ב' – איך נצלח זאת?

זוגיות היא דבר מאתגר ומורכב גם ככה, אז מה קורה כאשר מכניסים משהו נוסף?
השילוב של רווק/ה עם בן זוג שנמצא בפרק ב', ג', ד… הוא אחד השילובים המאתגרים.
הדבר הראשון שעולה בחיבור הזה הוא עניין סדרי העדיפויות- ברגע שיש ילדים לאחד מבני הזוג, הצד הרווק כבר לא יהיה לעולם בראש סדרי העדיפויות והחלום להרגיש מספר אחד אצל בן הזוג כבר לא יתממש.

קראי עוד»

לחזור לאקס? נכון או לא נכון?

שאלה שאני נשאלת שוב ושוב- האם נכון לעשות קאמבק? לחזור לאקס?
הגעגועים לא משתחררים, אני לא מפסיקה לחשוב עליו, היא כל הזמן בראש שלי, את כל האמירות האלו אני שומעת שוב ושוב, אז בואו נענה פעם אחת ולתמיד-

קראי עוד»

כוחו של פיוס

לפיוס כוחות קסם רבים. הפיוס מאפשר קרבה, אינטימיות, בטחון ותחושת העצמה והתחזקות.
אז למה כל כך קשה לנו להיות הצד המפייס בזוגיות?

קראי עוד»

איך רבים נכון?

שני שלישים מהנושאים שבגללם בני זוג רבים זה עם זה אינם ניתנים לפתרון, ולכן השאיפה לא צריכה להיות איך נפתור את הבעיה עליה רבים, אלא איך נפסיק לריב עליה.

קראי עוד»
איך שורדים פרידה?

איך שורדים פרידה?

שני קצוות יש לחוויית הפרידה- היא יכולה להרגיש כמו שחרור מעול, תחושת חיוניות, חופש, חזרה לחיים או כתחושת אבל, אובדן, התרסקות ושבר.

קראי עוד»
האם אתם שמחים בחלקיכם? בזוגיות שלכם?

רוצה זוגיות? 5 שלבים לזימון הזוגיות שלך

אנחנו רגע לפני שנה עברית חדשה ואין זמן טוב יותר מעכשיו לזמן לחיינו את האהבה המדוייקת שלנו
נתחיל בשלב ההכנה-
כדי שזימון טוב ומדויק יעבוד צריך להתחיל בניקוי (כמו שמנקים את הגוף מרעלים כאשר רוצים להבריא אותו כך צריך לעשות גם עם התודעה)

קראי עוד»

האם אתם שמחים בחלקיכם? בזוגיות שלכם?

ככל שאנחנו נקבל את עצמינו ואת הזוגיות שלנו, ככה תעלה מידת השמחה שלנו.
המקור לחוסר סיפוק וחוסר שמחה במה שיש לנו, הוא שתמיד אנחנו רוצים יותר ממה שיש לנו בין אם זה כסף, סטטוס, רכוש, ביטחון, או מישהו טוב יותר, יפה יותר, מוצלח יותר ממה שכבר השגנו.
ההתמקדות האוטומטית של רובינו היא בחסר (כוחו של החומר בחסרונו = תמיד נראה את הצד החסר, את מה שאין), אנחנו מתמקדים בתדמית, במה שאנחנו חושבים שיעשה לנו טוב ולא במה שיש או עושה לנו טוב בפועל.

קראי עוד»

אהבה ותשוקה- יכולות או לא יכולות להתקיים במערכת יחסים אחת?

האם אהבה ותשוקה יכולות להתקיים באותה מערכת יחסים?
התשובה היא כמובן אינה חד משמעית, אך באופן עקרוני התשובה היא לא… כמובן שיש מערכות יחסים יוצאות מן הכלל ואני ארחיב על כל האפשרויות.
בואו נעשה קודם כל אבחנה בין תשוקה, משיכה ואהבה.

קראי עוד»

5 כלים לתקשורת מקדמת שיעזרו לכם להיחלץ מחילוקי דעות

פעם אחר פעם אנחנו מוצאים את עצמנו באותו המקום באותו הזמן אבל עסוקים כל אחד בעולמו- היא בעניינים שלה והוא בשלו, ובכל זאת רוצים את תשומת הלב האחד של השנייה- הוא לדוגמא רוצה לשמוע את דעתה על משהו שתכנן, היא רוצה את דעתו על משהו שעשתה, אך אף אחד…

קראי עוד»

מתנות קטנות

הן משמחות, מביעות תשומת לב ואכפתיות. ועדיין בני הזוג אינם ממהרים להעניק אותן ולא תמיד בגלל חוסר רצון. האחריות היא דווקא של הנשים
נשים אוהבות מתנות, הן אוהבות לקבל אותן ולא פחות הן אוהבות להעניק אותן.
מתנות בהפתעה, כאלו שאינן קשורות לימי הולדת, יום נישואין ויום האהבה הן הנחשבות

קראי עוד»

מגיע לי!

מי שחי בתחושה שמגיע לו, חי בתחושת שפע ומשמעות. הכל תלוי בנו ורק בנו ואם נחליט שמגיע לנו, השפע ייכנס לחיינו. איך עושים את זה? התחושה "לא מגיע לי" הינה תחושה רווחת אצל לא מעט אנשים. לעיתים היא מנהלת אותנו ולעיתים היא מייצרת מועקה. ברוב המקרים, התחושה ש"לא מגיע לי" תשאיר אותנו תקועים במקום, תגרום לנו לתחושות תסכול לביקורת ולהלקאה עצמית.

קראי עוד»

על קבלה עצמית וזוגיות מעשית

הסביבה אוהבת, מקבלת ומטפחת את מי שמרגיש ראוי, שאוהב ומקבל את עצמו על אף הדברים שלא מושלמים בו. העניינים מסתבכים כשהמצב הפוך. על הדרך לצאת מהפלונטר. אישה שאוהבת ומעריכה את עצמה תמשוך לחייה בן זוג שמתאים לה ושהיא ראויה לו. אישה שלא אוהבת ומעריכה את עצמה לעולם תמשוך לחייה בני זוג שלא יהיו מדויקים לה

קראי עוד»

מנכ"ל בחוץ. אישה בפנים.

מה קורה לזוגיות כאשר אישה יודעת לנהל ולעמוד על שלה מחוץ לבית וכשהיא בתוך הבית היא כנועה ומרצה? ומה קורה כאשר היא מנהלת גם בבית וגם מחוצה לו? מפתח זהב לשיפור מערכות היחסים. על אף הקידמה, עליית מעמדה של האישה ועידודה להצלחה, להגשמה עצמית ולפיתוח קריירה משגשגת, נשים רבות עדיין חלשות בביתן, כנועות, ותרניות, אינן עומדות על שלהן ולא מקבלות את מה שהן רוצות ומה שמגיע להן.

קראי עוד»

אישה גם וגם

מדי יום אני פוגשת נשים בסיטואציות ובנסיבות שונות. אני רואה אותן בכל קשת המצבים – כשהן מנסות לעשות רושם ולייצר תדמית מסוימת, כשהן עסוקות בהכל מלבד בעצמן וגם כאשר הן חשופות לחלוטין ובשיא האותנטיות. בכל מפגש בין אם הוא בגינת המשחקים ובין אם הוא בקליניקה עולה משהו ברור ומשותף – האופן בו האישה תופסת את עצמה, ההסכמה שלה להתנהג ולקבל כמו שהיא חושבת שמגיע לה והיכולת שלה לבקש ולעמוד על שלה.

קראי עוד»

מותק, אין לנו כסף

עול ההוצאות מכביד על זוגות רבים אשר מתקשים להתמודד איתו ובמקום לפתור את בעיה אחת – יוצרת בעיה שניה – משבר זוגי. אפשר לפתור את שתי הבעיות בשיתוף פעולה. החופש הגדול לפנינו וכבר אנו טובעים בהוצאות כספיות רבות: קייטנות לילדים, חופשות משפחתיות, בייביסיטר, בילויים שלא לדבר על מעברי דירה, שיפוץ ושאר הדברים שיולי אוגוסט מזמנים לנו. בין אם תכננו את ההוצאות בצורה מדוקדקת ובין אם לא, במרבית

קראי עוד»

מה הקשר בין בטחון עצמי והאושר שלך?

בחודשים האחרונים אני מקבלת פניות רבות ממתאמנות חדשות שקשורות לנושא הביטחון העצמי. כמעט בכל שיחת טלפון חדשה שאני שואלת, על מה היית רוצה להתאמן או איך אני יכולה לעזור לך, התשובה הכמעט מיידית של כולן היא "הביטחון העצמי שלי ממש נמוך, הייתי רוצה לשפר אותו", "אני גם מבינה שמשום שהביטחון שלי נמוך אני לא בזוגיות שהייתי

קראי עוד»

למצוא גבר אלפא. ליצור גבר אלפא.

נשים רוצות בן זוג מחזר, דעתן, כריזמטי, קשוב ותומך. בפועל הן לוקחות את המושכות לידייים, יוזמות עושות ומתלוננות. חלומה של כל אישה (כמעט) הוא גבר יוזם, אקטיבי, מוביל, יודע מה הוא רוצה בחייו, שאפתן ובעל כריזמה, אסרטיבי, מצליחן וכמובן שגם קשוב, תומך, נמצא שם בשבילה ומרעיף

קראי עוד»

למה את מתעצבנת כשהוא נח?

למה קשה לנו לראות את בן זוגנו במנוחה? מתי הגבר זקוק לאות הצטיינות על העשייה שלו המרוכזת ומתי האישה תשמח לקבל מדליה על ביצוע משימות לאורך כל היום? אם יש משהו משותף לכלל הנשים שאני מכירה הוא שכולן לא אוהבות לראות את בן זוגן שוכב על הספה ללא מעש ועוד יותר מתעבות את העניין כאשר הוא שוכב ללא מעש ומשחק עם הסמראטפון שלו או שהוא פשוט בוהה בטלוויזיה.

קראי עוד»

למה אני לבד?

אם נשאל כמעט כל אישה שאינה בזוגיות מה היא הייתה רוצה יותר מכל, אצל רובן המכריע התשובה תהיה – בן זוג. אנחנו יצורים חברתיים, הזקוקים לבן או לבת זוג, לחום, לאהבה, לפרגון ועידוד. מדוע, אם כן, מאתגר כל כך למצוא זוגיות וכשכבר מצאנו – איך שומרים עליה?

קראי עוד»

ללמוד להיות אישה.

כדי שאישה תוכל לשדר נשיות, עליה להרגיש נשית. רבות הנשים שנראות נשיות כלפי חוץ, אך מנותקות מהנשיות הפנימית שלהן. הדרך להתחבר בחזרה. נשיות היא החיבור של האישה לעצמה ואשר מתנהגת בהתאם לכך. נשיות מתארת את הפניות העצמית, את היכולת לחוות חוויות, לעשות עבור העצמי, להשקעה אישית ולהנאה.

קראי עוד»

להיות אישה ממגנטת (גברים)

נשים רבות טוענות שהן מושכות את הגברים הלא מתאימים לייהן ומנסות להבין מדוע? התשובה לכך – פשוטה. כשהייתי ילדה הוריי נהגו לומר לי "זכרי שאיך שאת נראית ואיך שאת מתלבשת זה מה שיחשבו עליך". כילדה ונערה מתבגרת המשפט הזה עורר בי אינספור התנגדויות, גרם להתמרדויות ומתיחת גבולות. כששמעתי אותם אומרים זאת, מיד היתה עולה בי התשובה

קראי עוד»

זוגיות מאושרת זאת בחירה שלך.

כולנו רוצים מישהו שיחבק אותנו, יאהב אותנו, יכיל, יקשיב ויהיה שם בטוב וברע, בזמנים הנעימים והמאתגרים. איך אפשר ליצור את זה? יום האהבה הוא זמן מצויין לחשוב על כך קצת יותר לעומק. את האהבה אנחנו אמורים לחגוג מדי יום. אחד הסודות של זוגות שנהנים מזוגיות של עשרות שנים הוא הבחירה, מדי יום, בבן הזוג איתו הם חולקים את החיים. עצם הבחירה באדם שנמצא איתם גורמת להם להתחיל את היום בחיוך.

קראי עוד»

הקוסמת: עוצמת הנשיות

כשאישה מחוברת לעצמה היא יכולה להגשים הכל. המפתח הוא החיבור הפנימי. אישה היא דבר נפלא ומופלא, היא יכולה הכל ומסוגלת להסתגל לכל מצב שנקרה לדרכה.
אישה, ברגע שהיא מחוברת לעצמה ולעוצמות הפנימיות שלה היא יכולה לבחור (דגש על המילה בחירה) כל שינוי שיעלה בדעתה ובכל תחום: קריירה, זוגיות, אישי, חברתי וכו.

קראי עוד»

אצלי או אצלך ואחרי החגים

תקופת החגים אמורה להיות תקופה שמחה, מלאה בהתרגשות, בונדינג משפחתי ואוכל מצוין ובכל זאת אנו עדים לעלייה של כ- 20% בבקשות לפתיחת תיקים להליכי גירושין דווקא בסיום תקופות אלו. מה קורה בחגים שמוביל למשברים? חשוב לציין שרוב הזוגות שיחוו משברים בתקופות החגים, הם זוגות שמערכת היחסים שלהם מורכבת והחג הוא בעצם טריגר להחרפת היחסים.

קראי עוד»

אני, חמותי והבן שלה

יחסי חמות – כלה נחשבים למערכת יחסים מורכבת במיוחד. תיאום ציפיות והגדרת גבולות יתרמו לשקט ולהרמוניה. התחתנת. מזל טוב. לרגע הזה חיכית במשך שנים, הבעיה היא שלחבילה הצטרפה גם אמא שלו. כחלק מעסקת החבילה קיבלת גם חמות. לעיתים מערכת היחסים יכולה להיות קלילה ונעימה, אך ברוב המקרים היא עלולה לעלות לך בשערות לבנות. עוד משחר הימים יחסי חמות וכלה

קראי עוד»